Co znaczą kolczyki skrzydła?

Skrzydła przywołują nam na myśl mnóstwo podobieństw, specyficzną symbolikę. Już w greckiej oraz rzymskiej mitologii skrzydła były symbolem poszczególnych bogów: Ateny, Nike lub Hermesa. Z symbolu owego korzystali entuzjastycznie poeci, pomiędzy innymi Mickiewicz lub Kochanowski, dla których lekkość skrzydeł kojarzyła się z natchnieniem. Skrzydła oznaczają aspiracje duszy do uzyskania stanu wyższego oraz przekraczania owego, co ludzkie. Wolność, rozmyślanie, aspiracje, zwycięstwo! Biżuteria ze skrzydłami doda lekkości oraz dokładności! Jest dobrym pomysłem na upominek zarówno dla młodych, jak również dojrzałych pań.

Mit ze skrzydłami w tle


W mitologii greckiej i rzymskiej skrzydła to znak bogów, np. Ateny, Nike lub przedstawicieli bogów, w tymże Hermesa – miał on uskrzydlony kapelusz, laskę i pięty! Skrzydła miał również znany z przekazów Pegaz. Skrzydła znane są także z mitu o Dedalu oraz Ikarze – Dedal zaprojektował oraz zrobił je dla siebie oraz własnego syna. Zrobione były z piór oraz wosku, natomiast miały dać szansę ucieczki z Krety. Ikara skrzydła poniosły za wysoko – wosk się stopił, natomiast chłopak wpadł do morza.

Czarne skrzydła


Co znaczą kolczyki skrzydła?Z czasem pojawiło się jednakże także zamiłowanie do ciemnych skrzydeł – takich, które mają kruki, wrony lub chociażby upadłe anioły. Wiąże się to przede wszystkim z popularnością filmów oraz książek fantasy, w jakich panują niespotykane, trochę ciemne istoty. Owe skrzydła są oznaką tajemniczości, nowoczesności oraz stanowczości. Różnorodność znaczeń, atrakcyjny wygląd, ścisły związek ze sztuką – wszystko to spowodowało, iż teraz skrzydła są jednym spośród najpopularniejszych, natomiast równocześnie niezwykle fascynujących motywów w biżuterii.

Skrzydła w biżuterii


Ostatnimi czasy kolczyki ze skrzydłami (np. ze strony: https://www.viadem.pl/pol_m_Motywy_Skrzydla_Kolczyki-skrzydla-533.html) stały się niezwykle lubianym motywem w biżuterii. Mogą być one dekoracją uszu – w postaci kolczyków, wisieć na szyi, natomiast chociażby zmieniać kolorowe oczko w pierścionku. Jest to na tyle dobry wzór, iż mogą nosić je wszelkie panie, niezależnie od ich wieku – nastolatki, mamy, natomiast chociażby ich babki. Od paru sezonów skrzydła są na topie oraz nic nie wskazuje na to, aby sprawa owa miała ulec zmianie.

Kolczyki skrzydła


Niewątpliwie kolczyki skrzydła nie zawsze są wybierane ze względu na własną symbolikę. Prawdę mówiąc jeszcze mniej osób lubi ich ponadwymiarowy styl. Tymczasem, podarowane komuś (z głową!) znaczą, iż ktoś tenże jest uznawany za mądrego oraz wartego uwagi natomiast również za osobę, jaką lubi się słuchać, ponieważ ma ona coś mądrego do powiedzenia. Jednym słowem, symboliczne przystąpienie do zakupu kolczyków w kształcie skrzydeł jest niezwykle nobilitujące oraz to szczególnie dla osoby obdarowywanej.