Jak dopasować obuwie na co dzień?

Obuwie, które codziennie zakładamy na swoje stopy, spełnia bardzo ważną rolę. Jest to element garderoby, który chroni nas przed zimnym podłożem, zapewnia stabilność podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz posiada właściwości ogrzewające stosowne do temperatury oraz pogody, która panuje na dworze. Co więcej, aby buty starczyły nam na bardzo długo czas, muszą być one wykonane z trwałego oraz wygodnego materiału. To bardzo ważne, gdy pracujemy w aktywnych zawodach typu ratownik medyczny, strażak, czy policja, gdzie ten ruch fizyczny jest wzmożony. Dziś kilka porad na temat właściwego doboru obuwia na co dzień, aby buty, które zakładamy na co dzień do pracy, były dopasowane oraz wygodne.

Rozmiar

Bardzo często wybieramy obuwie na tak zwane ,,na oko’’, najczęściej sugerując się ostatnim rozmiarem butów, który kupiliśmy. Niestety rzadko kiedy buty posiadają taką samą rozmiarówkę, jest to najczęściej uzależnione od danego producenta butów. Dlatego zawsze przed zakupem butów, należy parę wcześniej założyć na swoje stopy i sprawdzić, czy rozmiar jest odpowiedni. Przed wcześniejszym przymierzeniem butów, możemy również wyczuć ostre krawędzie oraz ocierające nas warstwy materiału. Dzięki temu, możemy ocenić, czy but będzie wygodnie leżał i dobrze sprawował się podczas codziennych obowiązków w pracy i na co dzień.

Tlen dla stóp

Każde wygodne obuwie na co dzień, zwłaszcza te do pracy, powinno być obuwie medycznewygodne. Kupując buty, należy pamiętać, że nawet niewielki ucisk kończy zaburzenia krążenia krwi. Obuwie pracownicze typu obuwie medyczne powinno mieć stały dostęp do tlenu, aby stopy miały dopływ powietrza. Najczęstszym obuwiem dla lekarzy jest obuwie medyczne, gdzie przednia część buta jest uniesiona, przypominając łódeczkę. Taki kształt buta z pewnością wspomoże w codziennych czynnościach nasze stawy oraz pozwoli je odciążyć. Należy jednak pamiętać, że najwygodniejszy model obuwia będzie ten, który będzie posiadał anatomiczne odbicie kształtu stopy.

Trwały materiał

Dobre obuwie medyczne będzie wtedy, gdy starczy nam na bardzo długo okres użytkowania. Aby faktycznie tak się stało, należy wybierać obuwie z trwałego oraz wytrzymałego materiału. Poza tym każda para butów powinna być odpowiednia na wstrząsy i nie być zbyt ciężka dla stóp. Porządny but, który starczy nam na bardzo długo to ten, który będzie zawierał tworzywo sztuczne na swoim spodzie oraz dobrej jakości skórę w górnej warstwie. Takie rozłożenie materiałów pozwoli nam na długie oraz komfortowe przebywanie w butach na co dzień w domu czy w pracy.