Kiedy jakie ubrania dla kobiety w ciąży należy kupić?

Koszulki dla kobiet w ciąży, sukienki, tuniki, swetry, spodnie i wiele innych specjalnych rzeczy dla przyszłych mam można znaleźć w specjalnych sklepach. Jednak ważne jest, żeby nie tylko wiedzieć jakie ubrania należy kupować, ale kiedy zacząć te ubrania kupować. Pozwoli to nie tylko uchronić budżet przed niepotrzebnymi wydatkami, ale także wybrać dokładnie takie rozmiary ubrań, które będą pasowały na ostanie miesiące ciąży.

Początki ciąży

Pierwszy i drugi miesiąc ciąży to czas, kiedy nie warto lecieć do sklepów z ubraniami dla kobiet w ciąży, ponieważ jest jeszcze za wcześnie. Przez ten okres może się przydać tylko i wyłącznie nowa bielizna, ponieważ większość kobiet obserwuje, jak ich piersi zaczynają zwiększać się. Dlatego warto wybrać odpowiedni stanik albo top, który w najlepszym układzie nie powinien mieć żadnych wkładek metalowych czy plastikowych. Top albo stanik także warto wybierać z mieszanki bawełny naturalnej i elastanu, co pozwoli doskonale dopasować bieliznę do figury i nie uciskać piersi. Przez pierwsze dwa miesiące ciąży jest nieco za wcześnie, żeby kupować specjalne koszulki dla kobiet w ciąży, swetry, sukienki, a tym bardziej spodnie. Przez ten okres warto maksymalnie skorzystać z garderoby, którą ma się teraz, ponieważ już za chwilę wszystkie rzeczy staną się za małe. Trzeci i czwarty miesiąc ciąży to czas, kiedy większość obcisłych rzeczy z garderoby przestaje pasować. Wówczas można pomyśleć o zakupie specjalnych spodni i spodenek, które posiadają elastyczny pas, zmieniający się wraz ze wzrostem brzucha. Natomiast na górę na razie można dopasować wszystkie szerokie ubrania, które już teraz dostępne są w garderobie.

Od piątego do siódmego miesiąca ciąży

W tym okresie zmiany w organizmie kobiety są tak duże, że należy obowiązkowo sprawdzić ofertę specjalnych sklepów dla kobiet w ciąży. Tym bardziej, im bardziej zaawansowana jest ciąża, tym więcej kobieta czasu spędza w domu. Dlatego warto nabyć specjalne koszulki dla kobiet w ciąży z długim i krótkim rękawem, bluzy, spodnie dresowe albo legginsy. Warto jednak pamiętać o tym, że współcześni producenci oferują nie tylko atrakcyjne ubrania sportowe dla przyszłych mam, ale także bardzo piękną i elegancką odzież do domu. Gdzieś na szóstym miesiącu warto kompletnie zrezygnować z obuwia na wysokim obcasie, które stwarza dodatkowe obciążenie kręgosłupa a także jest po prostu niebezpieczne. Warto wybrać dosyć szeroki model butów na niskim obcasie, ponieważ nogi i kobiety w ciąży bardzo często puchną.

Ostatnie miesiące ciąży

Ósmy i dziewiąty miesiąc ciąży charakteryzuje się największym obciążeniem organizmu kobiety. Dlatego w tym czasie poza nabyciem standardowych ubrań, a mianowicie koszulek dla kobiet w ciąży, swetrów, spodni i sukienek, także należy zakupić specjalny bandaż przedporodowy, który pomaga odpowiednio rozłożyć obciążenie. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje takiego bandażu, ale za jeden z najlepszych, uważany jest bandaż o kształcie szerokiej wstążki, który zakładany jest na bieliznę.