Koktajl sokowy - detoks organizmu

Funkcjonowanie w zanieczyszczonym środowisku wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Toksyny gromadzą się w organizmie również ze względu na niezdrową żywność, używki czy leki. Powoduje to obniżenie stanu zdrowia, złe samopoczucie, spadek kondycji oraz widoczne osłabienie włosów i paznokci. Warto pomóc naszemu organizmowi w oczyszczeniu stosując terapię sokową. 

 

Przygotowanie do terapii sokowej 

Koktajl sokowy - detoks organizmuKuracja sokami pozwala zadbać o równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu. Przed przystąpieniem do kuracji oczyszczającej zadbaj o to, by wyeliminować ze swojej diety przetworzoną żywność, alkohol, używki, wyroby o dużej zawartości cukru. Zrezygnuj również z czarnej herbaty i kawy. Dzień rozpoczynaj od szklanki wody z imbirem i cytryną. Jeżeli przyzwyczaiłeś się do porannej kawy czy mocnej herbaty wypróbuj yerba mate. Jest ona zdecydowanie bardziej zdrowszym sposobem na rozbudzenie. Przystępując do terapii sokowej dzień rozpocznij od szklanki wody. Warto pamiętać o nawadnianiu swojego organizmu. Pierwszą szklankę soku wypij ok. godziny po przebudzeniu (różne smaki soków znajdziesz na stronie zdrowaterapiasokowa.com). Pamiętaj o tym, żeby przechowywać soki w warunkach chłodniczych (1-6 stopni). Pomiędzy kolejnymi sokami stosuj się do 2-3 godzinnych przerw. Kolejne koktajle oczyszczające będą charakteryzowały się większą liczbą owoców. Ostatni sok wypij ok. 2-2,5 godziny przed snem. Jeżeli nie jesteś pewny kolejności, w której należy sięgać po sok, zapoznaj się z numeracją na butelkach. O wariantach terapii możesz dowiedzieć się na stronie zdrowaterapiasokowa.com - znajdziesz tam również skład i warianty smakowe na poszczególny dzień. 

Efekty terapii sokowej 

Zakończenie terapii sokowej znacząco wpłynie na Twoje samopoczucie - jeżeli w trakcie kuracji oddawałeś się ćwiczeniom i korzystałeś z oferty herbat ziołowych, 75% jest już za Tobą. Zakończenie terapii sokowej wiążę się z przyzwyczajeniem się do ponownego spożywania pokarmów o konsystencji stałej. W pierwszych dniach od zakończenia terapii skup się na warzywach, owocach i - przede wszystkim - postaraj się wyeliminować wcześniejsze niewłaściwie nawyki żywieniowe. Po zakończonej terapii pamiętaj również o orzechach, warzywach strączkowych i aktywnym trybie życia. Zauważysz szybko, że poprawiła się Twoja koncentracja, włosy i paznokcie nie są już łamliwe i kruche, lepiej się wysypiasz i nie towarzyszy Ci uczucie ciężkości. Równowaga kwasowo-zasadowa w Twoim organizmie jest niezwykle istotna, szczególnie w sytuacji szybkiego tempa życia, obowiązków zawodowych i wszechobecnego pośpiechu. Dlatego warto sięgnąć po przyjemne rozwiązania i zainteresować się ofertą koktajli oczyszczających. Po więcej informacji odwiedź stronę zdrowaterapiasokowa.com i dostarcz swojemu organizmowi niezbędne witaminy.