Stylizacja osób puszystych - dobór spodni i innych dodtaków garderoby

Męska i damska moda to dział stale rozwijający się, dający coraz więcej możliwości i dostarczający niezwykłej kreatywności i pomysłowości. Dobór odpowiedniej kreacji związany jest z wieloma czynnikami, z których jednym z najważniejszych jest sylwetka, jej typ i uwarunkowania. Jak dobrać odpowiednią odzież do tęższej budowy ciała? W jaki sposób dobrać odpowiednie okrycie wierzchnie dla puszystych? Jakie cechy ubioru powinny zawierać stroje dla osób zmagających się z nadwagą?

Odzież dla osób o tęższej budowie ciała.

spodnie dla puszystych

Dobór odzieży to niekiedy ciężkie zadanie. Niestandardowa sylwetka, nadwaga, nieproporcjonalna budowa ciała, niejednokrotnie zaburzają postrzeganie oraz dostarczają wiele zakłopotania. Jak zatem dobrać odpowiednie spodnie dla puszystych? Czym powinny charakteryzować się stroje dla okrągłej figury?     Idealnie dopasowane, precyzyjnie skrojone spodnie stanowią element codziennego stroju, jak również część wyjściowej, eleganckiej kreacji. Osoby z okrągłym i szerszym typem budowy niejednokrotnie zmagają się z problemem dopasowania tego ubrania. Boja się ryzyka i optycznego skrócenia figury. Niesłusznie! Istnieje wiele stylizacji i pomysłów na stworzenie pięknego i wygodnego "looku" dla puszystych.

Dobór garderoby dla osób z nadwagą.

Spodnie dla puszystych to idealne rozwiązanie na wizualne podwyższenie i wysmuklenie sylwetki. Prawidłowo skomponowana stylizacja doda urody i elegancji każdej osobie. Ważnymi elementami przy wyborze dolnej garderoby są: - fason i styl spodni, - materiał wykonania, - faktura i wzornictwo, - długość i szerokość spodni, - dodatkowe elementy ozdobne, kieszenie, itp. Spodnie dla puszystych pań powinny przede wszystkim charakteryzować się odpowiednią barwą i krojem dopasowanym do budowy ciała. Kobiety posiadające sylwetkę o kształcie jabłka powinny w szczególności zwrócić uwagę na:

  • rodzaj materiału - jeans, spodnie materiałowe,
  • krój o szerokiej, konturowej talii,
  • szerszej nogawce,
  • ciemnym kolorze,
  • stosowaniu podłużnych pasków wydłużających sylwetkę,
  • wysoko umieszczonych tylnych kieszeniach,  stwarzających efekt wymodelowania pośladków,
  • wyższy stan spodni, zakrywający obwisły brzuch,
  • kantowanie spodni,

Spodnie dla puszystych mężczyzn, również powinny być odpowiednio dopasowane, a aby uniknąć wpadki należy unikać błędów takich jak: - zbyt szerokie i obwisłe spodnie, - za długie nogawki, - dobranie materiału w paski, o charakterze marynistycznym, - dobranie elementów odzieży w jednej tonacji i kolorystyce, itp. Męskie stylizacje dla zaokrąglonej budowy ciała mogą wykorzystywać podwinięte nogawki, fason zwężających się do dołu nogawek, a także odpowiednio dobranych dodatków w postaci butów, pasków czy koszuli i marynarek, wydłużających sylwetkę.