Wiosną kwiaty są wszędzie – nawet na torebkach

Kwieciste wzory na naszych ubraniach i dodatkach modne są nie tylko wtedy, kiedy rozkwitają prawdziwe kwiaty – możemy je obserwować przez cały rok. Choć rzeczywiście, największe ‘rozmnożenie’ kwiatowych wzorów możemy zauważyć w porze wiosennej.  Nic dziwnego – ubranie często odzwierciedla nasz nastrój, a wiosną i latem, ze względu na piękną pogodę często czujemy się kwitnąco.

Jak nosić kwieciste ubrania?

Także i w tym roku styliści zapowiadają, że kwiatowy trend mocno się utrzyma. I nie ma się tu czemu dziwić – jest on  bardzo kobiecy, zmysłowy, podkreśla wiosenny nastrój, i w zależności od reszty stylizacji nadaje się na bardzo różne okazje.  Kwiecistą bluzkę możemy założyć pod żakiet do pracy (oczywiście nie do tej, w której panują bardzo rygorystyczne wymogi dress code). Do tego wystarczy skórzana torebka i pasujące buty, a biurowy  strój w wiosennym stylu gotowy. Sukienki lub spódnice w drobną łączkę to także idealny strój na romantyczną randkę. Ich uzupełnieniem mogą być małe, eleganckie torebki na łańcuszku, które podkreślają dziewczęcy i zwiewny charakter stroju. Kwiaty znajdziemy także na koszulach, a nawet spodniach. By nie przesadzić z nadmiarem kolorowego wzoru, wystarczy pamiętać, by drugi element był bardziej stonowany.

Dodatki w kwiaty

Oprócz ubrań, warto zdecydować się także na dodatki w kwiaty. To wyznacznik znajomości trendów, wyczucia stylu i świetnie sprawdza się w każdej miejskiej stylizacji. Ostatnio szczególnie modne stały się markowe torebki w kwiaty. Coraz więcej kobiet rezygnuje z noszenia torebek w sprawdzonych, ‘nudnych’ kolorach, tzn. czerni czy brązie. Właściciele sklepów z galanterią, takich jak np.  https://sklep.wojewodzic.com.pl, donoszą, że z dużym zainteresowaniem spotykają się właśnie kwieciste torebki skórzane. Z jednej strony wyglądają one dość niestandardowo, z drugiej, szlachetny materiał, naturalna skóra i staranne wykończenie sprawiają, że nawet mimo nieco ekstrawaganckich wzorów, torebki te prezentują się bardzo elegancko. A jeśli kupimy je w miejscu takim jak outlet z torebkami, dodatkowo nie zapłacimy za nie fortuny. Czy warto inwestować w kwieciste stroje i torebki? Tak, jeśli wzór jest dość subtelny, a fason uniwersalny, być może taki element stylizacji przetrwa z nami niejedno i będzie aktualny nawet wtedy, kiedy skończy się moda w stylu floral. Na razie jednak nic na to nie wskazuje. Kwiaty są bardzo kobiecym wzorem i dopóki na świecie istnieją kobiety, ich barwne pąki i płatki będą pojawiać się na ubraniach  i dodatkach.