Zalety męskiego stylu casualowego
[caption id="attachment_68" align="alignleft" width="210"]joggery męskie Źródło: anmir.pl[/caption] Najpopularniejszym obecnie stylem ubioru jest ten określany mianem casualowego. Dzięki skutecznemu połączeniu atrakcyjnego wyglądu z wysokim poczuciem komfortu podbił serca wielu osób. Z roku na rok coraz powszechniej zaczynają być noszone męskie joggery czy bluzy z kapturem. Wpływa to na przemianę postrzegania poszczególnych elementów ubioru. Jeszcze niedawno bluzy z kapturem były kojarzone niemal wyłącznie z kulturą hip-hopu, natomiast dziś ta sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Nikogo nie szokuje jej ubranie na wyjście do kina czy spotkanie ze znajomymi. Rozwój tego stylu wpływa na pojawianie się nowych gatunków odzieży takich jak joggery męskie, które w błyskawicznym czasie zdobyły uznanie wielu osób.

Komfort przede wszystkim

Podstawowym wyznacznikiem stylu casualowego jest zapewnienie użytkownikowi odpowiedniego poczucia komfortu. Niewiele osób dobrze czuje się w eleganckich garniturach czy sztywnych marynarkach, dlatego obecnie granica ubioru, który można założyć na oficjalne okazje, ulega ciągłym przekształceniom. Doskonałym przykładem tego mogą być egzaminy uniwersyteckie, przed laty wszyscy studenci stawiali się na galowo, dziś nie jest to już wymagane i wystarczy prosta koszula. Zmiany jednak nie zaszły tak daleko, żeby joggery męskie czy dres przestał szokować w takich okazjach i ubiór w tym stylu nadal nie jest dobrym pomysłem na oficjalne okoliczności. W wielu okazjach jednak w zupełności wystarczy swobodna koszula połączona ze sportową marynarką. W ten sposób osiągniemy atrakcyjną prezencję, nie cierpiąc jednocześnie przez cały wieczór. Styl casualowy jest jednak w pewnym stopniu również zagrożeniem dla nas. Luźne ciuchy takie jak szerokie koszulki, czy męskie joggery z gumką w pasie mogą sprawić, że nie zauważymy, gdy obwód naszego brzucha ulegnie powiększeniu. W swobodnym ubiorze początkowo może zostać on łatwo ukryty, lecz nie da się kamuflować w nieskończoność. W momencie, gdy nawet elastyczne spodnie zaczną być na nas zbyt ciasne nie należy sięgać po większy rozmiar, lecz rozpocząć intensywne ćwiczenia i przejść na solidną dietę.

O czym warto pamiętać

Mimo popularyzacji swobodnego stylu pozostały okazje, w których męskie joggery powinny zostać w szafie. Na wyjątkowo ważne okazje warto przywdziać raczej białą koszulę i krawat, przy zestawieniu z codziennym ubiorem zrobią bardzo duże wrażenie. Nasza partnerka z pewnością doceni, gdy na jedno z wyjść postanowimy ją zaskoczyć eleganckim garniturem.