Czym się różni plecak szkolny od turystycznego?

Wybierając plecak, pamiętajmy o określeniu jego przeznaczenia. Plecak szkolny to najlepsza propozycja dla uczniów i studentów, którzy na co dzień przenoszą głównie książki i notatki, a plecak turystyczny odpowie na wszystkie potrzeby podróżujących i spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu.

Plecak szkolny

plecak szkolny

Jeśli pragniemy kupić plecak szkolny, należy zwrócić uwagę na jego kształt i funkcje. Plecak szkolny powinien mieć regulowane pasy naramienne, ergonomiczny kształt dostosowujący się do kręgosłupa i przegródki umożliwiające podział na książki i zeszyty. Dobrym rozwiązaniem jest również plecak szkolny na kółkach, ułatwiający transport cięższych akcesoriów i niezbędnych materiałów edukacyjnych. Dobry plecak szkolny jest lekki, odporny na obciążenie oraz bogaty w szereg nowoczesnych rozwiązań, tak bardzo pożądanych przez współczesnych uczniów. Głównym zadaniem plecaka szkolnego jest dostosowanie się do potrzeb dziecka i nastolatka, dlatego oprócz funkcjonalności, musi mieć atrakcyjny wygląd, najczęściej nawiązujący do zainteresowań i ulubionych bohaterów dziecięcych bajek.

Plecak turystyczny

Do najważniejszych funkcji plecaka turystycznego, należy bez wątpienia duża wytrzymałość na obciążenie oraz odpowiednia pojemność. Plecak turystyczny, powinien posiadać szereg udogodnień, w postaci ergonomicznej i wygodnej wyściółki pleców, regulowanych pasów naramiennych, regulowanego pasa biodrowego oraz kieszonek na bidon i pożywienie. Dodatkowym plusem będą zaczepy i karabinki, do których bez trudu przymocujemy klucze, latarkę czy legitymację. Pamiętajmy, że nie jest to zwyczajny plecak szkolny – najlepiej aby posiadał wzmocniony spód, był uszyty z wodoodpornego i grubego materiału. Plecak turystyczny z założenia zakładamy na kilka godzin dziennie – warto wybierać takie plecaki, które dostosowane są do naszego wzrostu oraz takie, które wygodnie opierają się na ramionach. Plecak szkolny i plecak turystyczny, to dwie odrębne kategorie plecaków. Ich rozmiar, fason i funkcje, powinny być dostosowane do potrzeb użytkownika i dobrane w taki sposób, aby ułatwiać codzienne funkcjonowanie.