Gra świateł

Urządzenie wnętrza domu jest jedynie częścią całościowej aranżacji własnej przestrzeni życiowej. Większość osób ocenia książkę po okładce, nawet nie zastanawiając się, co jest ukryte w środku. Niestety przy projektowaniu własnego gniazdka należy wziąć sobie do serca tę sentencję. Warto zadbać o działkę wokół domu, która może się stać oczkiem w głowie gospodarza oraz reprezentatywnym miejscem do przyjmowania gości. 

Aleją do gwiazd 

Gra światełWśród oczywistych zabiegów pielęgnacyjnych przy projektowaniu zagospodarowania przydomowej działki warto sięgnąć także po mniej szablonowe rozwiązania. Bardzo popularne stają się różnorakie ścieżki, które powodują, że miejsce nabiera bardziej eleganckiego charakteru. Co więcej, odpowiednio ulokowana dróżka może prowadzić do głównej atrakcji, artystycznej chluby gospodarza lub stołu, przy którym odbywają się rodzinne uroczystości oraz spotkania ze znajomymi. Będzie to swoisty punkt kulminacyjny, który swoją budową zachwyci nie jednego widza. Jednak warto zadbać o wizualny charakter ścieżki, który będzie poruszał zmysły i wpływał na recepcję zarówno ogrodu, jak i miejscowego klimatu. Idealnym narzędziem, które przyda się w realizacji tego planu, jest oświetlenie ogrodowe

Dekoracyjne fajerwerki 

Oświetlenie ogrodowe jest nie tylko praktycznym sposobem na rozjaśnienie dużej przestrzeni działkowej, ale także ogromnym atutem ze względu na swoje walory stricte artystyczne. Co więcej, nie musi się ono znaleźć koniecznie przy ścieżce, przecinającej ogród, ale równie dobrze może być zastosowane przy podświetleniu pojedynczych roślin, efektownych monumentów czy akwenów wodnych. Szczególnie dobrze może wypaść w tym ostatnim przypadku, ponieważ świetlna iluminacja w połączeniu z taflą wody może stworzyć nie tylko sensualny nastrój, ale także przy akompaniamencie innych dekoracji stworzyć niemal artystyczny wyraz swoich gospodarzy, którego nie powstydziliby się właściciele barokowych ogrodów francuskich. 

Romantyzm na zawołanie 

Co więcej, oświetlenie ogrodowe może posłużyć jako atrybut w dłoniach amora, którego celem jest onieśmielenie Twojej drugiej połówki. Świecące kule ogrodowe, girlandy oraz inne rodzaje oświetleniowej ekspresji mogą stać się narzędziem do urządzania romantycznych kolacji, które pozwolą Wam na spędzenie niezapomnianego czasu w transcendentnym miejscu. Miejscu, które za dnia odgrywa rolę witającego przechodniów gospodarza, a wieczorami staje się intymną przestrzenią dla dwojga bliskich osób. Praktyczność, efekty wizualno-artystyczne oraz prywatność te funkcje może spełniać oświetlenie ogrodowe w połączeniu z naturalnym anturażem zarówno ze strony przyrody ożywionej w postaci mniej lub bardziej egzotycznych roślin, jak i monumentalnych posążków, które finalnie wraz z innymi elementami ogrodowej ekspresji stworzą barwny obraz. Obraz niczym odzwierciedlenie Twojej duszy, której będziesz mógł się przyjrzeć w ogrodowej poświacie.