Wyrafinowana prostota do nauki i pracy

Meble skandynawskie zyskały wielu zwolenników na całym świecie. Proste i jasne, znakomicie sprawdzają się w większości nowoczesnych wnętrz.

Są niekłopotliwe w pielęgnacji i bardzo wygodne. Charakteryzuje je brak niepotrzebnych detali oraz wyposażenie w proste, lecz zapewniające wygodę użytkowania funkcjonalności.

Idealny mebel dla ucznia.

Wyrafinowana prostota do nauki i pracyDo nauki uczeń potrzebuje spokoju, minimum własnej przestrzeni i odrobiny wygody. Potrzebuje również biurka do pracy i krzesła oraz kilku półek.

Biurka skandynawskie stanowią kwintesencję uczniowskich potrzeb. Prostota mebla nie odwraca uwagi od nauki i pozwala na skupienie. Jednocześnie biurka są łatwe w utrzymaniu porządku, a czyszczenie ich nie sprawia trudności. Niektóre mogą mieć zamontowane szuflady z wygodnymi przegródkami.

Rodzice chętnie je kupują również z tego powodu, że pasują zarówno do chłopięcego, jak i dziewczęcego pokoju.

Biel, drewno i metal.

Prosta forma to nie wszystko. Ulubione kolory skandynawskiego designu to biel, naturalny kolor jasnego drewna oraz metal. Biurka skandynawskie na ogół są białe, ewentualnie mogą być wykonane z płyty MDM lub  naturalnego, lekko bielonego drewna. Do produkcji tych mebli wykorzystuje się często drewno sosnowe. Łagodne elementy dekoracyjne stanowią delikatne pastele, którymi mogą być pomalowane pojedyncze szuflady.

Prostota i lekkość.

Prosta forma uczniowskiego mebla pozwala utrzymać na nim porządek. Biurka zazwyczaj nie posiadają wielu szuflad. Do trzymania porządku w ryzach służą segregatory i pojemniki na pisaki. Minimalizm to znak rozpoznawczy skandynawskiego designu.

Meble są lekkie, z łatwością można je przesunąć i w ten sposób często na nowo kreować uczniowski pokój.Mimo lekkości, są meblami na lata. To właśnie prosta forma powoduje, że przy biurku chętnie będzie pracować uczeń ze szkoły podstawowej, jak i student. Dostosowania wymaga jedynie odpowiednie, dopasowane do wieku krzesło.

Gotowość do pracy.

Meble skandynawskie w swojej nieco solidniejszej postaci zawojowały również biura. Oprócz półek i szaf, to właśnie biurka są najczęściej spotykanymi meblami rodem ze Skandynawii w pracowniczych office'ach. Cechy tych mebli - prostota i gładkość - są bardzo pożądane z wielu powodów, m.in. lekkość i przestawność.

Pracownicze biurka skandynawskie najczęściej mają metalowe nogi. Ułatwia to czyszczenie mebli, jednocześnie wpisuje się w estetykę tych pomieszczeń biurowych, w których dominuje metal i szkło.

Osoby, które pracują w domu również mogą zaaranżować swoje domowe biura z wykorzystaniem mebli skandynawskich, z zachowaniem ich pełnej prostoty i wygody ich użytkowania.