Spodnie moro - czy są modne?

Moro to wzór, który choć kiedyś kojarzony był jedynie z wojskiem i służbami, to w dzisiejszych czasach został uznany i doceniony również w wydaniu zwykłej, codziennej odzieży. Mogłoby się wydawać, że ze względu na swoje zestawienie kolorystyczne moro będzie pasować bardziej mężczyznom, co jednak nie jest do końca zgodne z prawdą, bowiem Panie w stylizacjach z udziałem moro wyglądają równie dobrze. 

Od munduru do ubrań codziennych 

Wzór moro po raz pierwszy zaprezentowany został w 1968 roku, a jego głównym zastosowaniem miała być wojskowa odzież robocza. W założeniu rozmieszczenie plam i kolorów na tkaninie miało przede wszystkim ograniczyć widoczność brudu, jednak szybko okazało się, że wzór sprawdza się doskonale jako kamuflaż.

Popularność moro stale rosła, z czasem przyjęły go także inne służby, a potem w modzie użytkowej pojawił się trend, który wykorzystał wojskowy wzór na popularnie dostępnych ubraniach i akcesoriach. Obecnie jesteśmy w stanie dostać już niemal wszystko - spodnie moro, koszulki moro, a nawet torebki i plecaki!

Najpopularniejsza odzież moro 

Spodnie moro - czy są modne?Najpopularniejszym produktem wykorzystującym taki wzór są bez wątpienia spodnie moro. Pierwszymi, które pojawiły się na rynku w takim wzorze były bojówki - krój, który przystawał najbliżej do pierwotnego pochodzenia wzoru. Takie spodnie są dość luźne, bardzo wygodne i niezwykle funkcjonalne ze względu na dużą ilość kieszeń, jakie posiadają - są to wciąż spodnie chętnie wybierane na przykład przez podróżników. 

Aktualnie spodnie moro można znaleźć już niemal we wszystkich krojach i rodzajach - znajdziemy dopasowane rurki, szorty, a nawet dresy moro! Do wyboru, do koloru - wszystkie fasony i to w każdych rozmiarach. Jakby tego było mało, moro już dawno przestało być typowo męskim wzorem - na chwilę obecną do swoich stylizacji spodnie moro mogą wybierać zarówno Panowie, jak i Panie. 

Moro w innym kolorze? Czemu nie!

Klasyczne moro to odcienie zieleni, brązu, szarości i czerni. Mimo, że takie kolory nie dla każdego mogą być atrakcyjne to wzór moro uważany jest za bardzo stylowy, a co za tym idzie - jest chętnie kupowany. W związku z rosnącym popytem na spodnie moro i inne podobne produkty, rynek odzieżowy zaproponował wariacje tego wzoru z wykorzystaniem innych kolorów. Z początku nieśmiało pojawiły się wersje w odcieniach samej szarości, potem takie, które wykorzystywały stonowane odcienie niebieskiego. Gdy i one zyskały przychylność klientów branża modowa zdecydowała się pójść o krok dalej i wypuściła wzór moro w wariantach jaskrawych takich, jak choćby wyrazisty róż czy jasna limonka.

Jednak to, że nowe oblicza wzoru moro zostały docenione wcale nie oznacza, że zrezygnowano z jego właściwej, pierwotnej wersji kolorystycznej - wciąż pozostaje ona najpopularniejszą i dla wielu ulubioną wersją.