Jak dobrać dodatki do stroju?

Powiada się, że najbardziej stroić można się w okresie wiosenno-letnim. Czy jednak już poza tym nie można pokazać się dobrze ubranym? Oczywiście, że nie, a odpowiednie dodatki do ubioru powinny być nieodzownym elementem każdej kreacji i kompozycji, czy to letniej, czy też zimowej. Dobrze dobrane dodatki dodadzą bowiem unikalności i wyjątkowości temu, co zdecydowaliśmy się założyć.

Zacznijmy od góry...

Najważniejszym dodatkiem, bo też i często najbardziej widocznym, będzie odpowiednie nakrycie głowy. W okresie letnim z pewnością poradzisz sobie ze znalezieniem odpowiedniego kapelusza, lekkiego, kolorowego, bo przecież ta pora roku sprzyja kolorom i rozmaitym wzorom. To właśnie w lato rodzi się największy wybór i najwięcej możliwości, ale to nie znaczy, że w zimę nie można znaleźć czegoś dodającego smaku. Uroku może dodać ładny berecik, albo delikatna czapka. Bardzo ważny w zimę będzie także wybór szalu, który nie tylko ochroni nas przed chłodem, ale także doda uroku każdej kreacji. Wybór w tym wypadku jest bardzo duży, poprzez rozmaite kolory, wzory, a także sposoby wykonania.

...pamiętajmy o rękach...

Zima wymaga ciągłego ogrzewania się, a zatem pamiętać należy także o dłoniach. W mroźnym okresie roku koniecznie wyposażmy się zatem w rękawiczki, bowiem te właśnie dodatki do ubioru powinny być w tym okresie najważniejsze. Czy zdecydujecie się na eleganckie, skórzane rękawiczki? A może tradycyjne, z jednym palcem? Wybór jest ogromny, a każdy może dobrać coś odpowiednio do swojego ubioru.

...a także o biżuterii.

Biżuteria to wreszcie najważniejszy element, który podsumowuje i podkreśla całą naszą kompozycję. I tutaj musimy zdecydować się na jej wybór w taki sposób, by pasowała do reszty, a przede wszystkim dodawała jej blasku. Wszystko zależy od okazji, a także pory roku, bowiem to właśnie w lato możemy najlepiej eksponować naszą biżuterię. Poza elegancką bransoletką, pierścionkiem, czy może wisiorkiem, nie zapominajmy także o zegarku. Pamiętajmy także by biżuteria nie była zbyt "ciężka" dla naszej kreacji i nie przeszkadzała nam.