Krawat czy mucha, czyli odwieczny dylemat?
Stylowa marynarka, garnitur czy elegancki smoking niemal w każdej sytuacji potrzebują drobnego uzupełnienia. Najczęściej takim uzupełnieniem stają się klasyczne krawaty, zdecydowanie rzadziej muchy męskie. Ten drugi typ ozdoby doceniany jest jedynie przez wąską grupę mężczyzn i najczęściej kojarzony jest albo z wyjątkowo eleganckimi stylizacjami, na przykład ze smokingiem, albo ze stylizacjami po części żartobliwymi, wyjątkowo ekstrawaganckimi, pozwalającymi zaistnieć i wyróżnić się z tłumu. W związku z tym, że w zdecydowanej większość przypadków mężczyźni w kontekście mody są totalnymi konserwatystami, inne niż oficjalne zastosowania much męskich należą raczej do rzadkości. Tymczasem możliwych stylizacji z użyciem tego elementu męskiej garderoby jest całe mnóstwo, zwłaszcza, że wiele sklepów jak np. http://r3s.com.pl/muchy-meskie/ ma w swojej ofercie szeroki wybór produktów, który pozwoli na swobodne dopasowanie do swojej własnej stylizacji. muchy męskie

Zalety krawatów

Choć krawaty i muchy męskie pełnią podobną funkcję, nie należy myśleć o nich w ten sam sposób. Krawaty to zdecydowanie bardziej konserwatywny rodzaj męskiej ozdoby. Muchy oferują znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o różnorodność stylizacji. Oczywiście można stosować je w połączeniu z klasycznym strojem męskim, na przykład z wspomnianym już wcześniej smokingiem czy surdutem. Równie dobrze można jednak łączyć je ze sportowymi marynarkami czy koszulami. Takie połączenia wydają się niezwykle atrakcyjne dla oka, zwłaszcza gdy faktura i kolor muchy pasują do pozostałych elementów męskiej garderoby.

Przewagi muchy

Mucha męska będzie idealnym wyborem dla nieco odważniejszych mężczyzn. Zwłaszcza dla tych panów, którzy nie boją się nowych stylizacji, którzy podążają za duchem współczesnej mody, są otwarci na nietypowe połączenia i świadomie kształtują własny wizerunek. Dla mężczyzn o bardziej stonowanym, można powiedzieć konserwatywnym usposobieniu, w większości sytuacji lepszym wyborem będzie zwykły krawat. Oczywiście również ta grupa mężczyzn może sięgnąć po muchę, zwłaszcza przy wyjątkowo eleganckich okazjach. Połączenie muchy męskiej z błyszczącym smokingiem od dziesięcioleci uznawane jest za wzór elegancji i stylu, z takich zestawień mogą zatem z powodzeniem korzystać również Ci mężczyźni, których określilibyśmy mianem najbardziej ortodoksyjnych zwolenników krawatów.