Najbardziej jakościowe kapcie Manitu

Kapcie uznawane są za najbardziej wygodne oraz praktyczne obuwie domowe. Mają one bardzo ciekawą historię oraz nazewnictwo. W różnych regionach kraju mówimy na nie inaczej. Obecnie produkowane kapcie domowe posiadają dwie główne funkcje – muszą być wygodne oraz komfortowe dla użytkowników oraz powinny spełniać walory estetyczne. Jednak ta pierwsza cecha najczęściej przeważa. Gdy jednak chcemy mieć i jedno i drugie, powinniśmy postawić na jakościowe kapcie Manitu.

Historia kapci domowych

Początkowo kapcie, które produkowane były w siedemnastym wieku nie były noszone w domu, a na zewnątrz, zazwyczaj w cieplejsze dni. Posiadały one bardzo solidna oraz dobrze wykonaną podeszwę. Zewnętrzna ich część, czyli lico wykonywane były z filcu lub koziej skóry. Takie płócienne bambosze były bardzo wygodne, a dzięki wykorzystywaniu do produkcji naturalnych materiałów, zapewniały one stały przepływ powietrza, a stopy nie pociły się nadmiernie. Podobnie jak kapcie Manitu, dawne bambosze chętnie były noszone i przez kobiety i przez mężczyzn, w różnym wieku. Przez wiele lat, dziś znane kapcie funkcjonowały również jako tzw. ‘’łacie’’. Były to najprostsze, prymitywne buty stworzone z łyka lub też kory oraz słomy. Te modele były już noszone w domu lub wkoło niego, ale tylko w cieplejsze dni, ponieważ nie chroniły one tak dobrze stóp przed zimnemkapcie manitu i uszkodzeniami. Właściwe kapcie domowe, to buty damskie pochodzące z piętnastego wieku. Te zostały odnalezione we Włoszech, buty te podszywane były skórą, dzięki czemu dobrze chroniły one stopy. Gdy jednak kobieta wychodziła z domu, nie ściągała tych kapci, tylko nakładała na nie drewniane buty. Te nieco przypominały swoim wyglądem chodaki. Miały one chronić buty domowe przed zmoknięciem oraz zabrudzeniem. Z tekstów dotyczących dawnych lat dowiedzieć się można, że buty domowe noszone przez kobiety w piętnastym wieku były bogato zdobione różnego rodzaju cekinami, haftowaniem, perełkami oraz innymi pięknymi dekoracjami.

Klasyczne i oryginalne kapcie Manitu

Buty marki Manitu z całą pewnością inspirują się historią wczesnych modeli kapci. Świadczyć o tym może jakość ich wykonania oraz estetyczny wygląd. Ponadto, kapcie marki Manitu łączą w sobie i klasykę i oryginalność. Rodzajów tych butów domowych jest wiele, dzięki czemu każdy może wybrać taki model, który najbardziej mu odpowiada. Buty te dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, co jest dużym ułatwieniem. Nawet nie wychodząc z domu możemy zamówić sobie jakościowe oraz wytrzymałe kapcie Manitu.