Plecak czy torba na laptopa?

Laptop to sprzęt przenośny, który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce, do pracy, na uczelnię czy na wakacje. Niestety ze względu na swoją charakterystykę techniczną, laptopy są urządzeniami dość podatnymi na wstrząsy, upadki z wysokości czy innego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej. Dlatego zabierając ze sobą laptopa w podróż lub nawet wychodząc z laptopem do pracy, warto zabezpieczyć taki sprzęt przed jego przypadkowym uszkodzeniem, zamoczeniem czy zabrudzeniem. Służą temu specjalne torby na laptopa lub dostosowane do przenoszenia tego typu sprzętu plecaki. Zanim zdecydujemy się na torbę na laptopa lub plecak, warto poznać silne i słabe strony tego rodzaju opakowań na laptopa.

Plecaki na laptopa

Podstawową zaletą plecaków jest ich stosunkowo duża pojemność, co znaczy, że poza laptopem w ich wnętrzu pomieścimy także wiele innych przedmiotów. Plecaki są również bardziej poręczne, a przez to bardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu. Doskonale sprawdzają się podczas przenoszenia dużych i stosunkowo ciężkich laptopów – lepiej rozkładają ciężar. Ich wadą może być mało reprezentacyjny wygląd, zwłaszcza w porównaniu z bardziej eleganckimi torbami na laptopy, co może zniechęcać do ich zakupu osoby, których praca wymaga zachowania określonego dress code. Poza tym plecaki rzadko w idealny sposób dopasowane są do rozmiarów konkretnego laptopa. Przez to komputer ukryty we wnętrzu plecaka ma zwykle odrobinę luzu, co może zwiększyć ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia w czasie transportu.

Torby na laptopa

torba na laptopa

Torby tego typu są idealnie dopasowane do wielkości poszczególnych laptopów. Laptop przenoszony we wnętrzu takiej torby nie ma luzu, dzięki czemu w większym stopniu chroniony jest przed przypadkowym uszkodzeniem. Poza tym torby na laptopa są bardziej reprezentacyjne, przez co chętniej wykorzystywane są przez osoby, którym zależy na utrzymaniu profesjonalnego, bardziej eleganckiego wizerunku. Jedyną wadą w stosunku do plecaków jest mniejsza pojemność i nieco mniejsza wygoda, zwłaszcza gdy torby używamy do przenoszenia dużych i ciężkich laptopów.