Przegląd walizek: Jaką walizkę wybrać?

O dobrej jakości walizkę odpowiednich rozmiarów warto zadbać już z wyprzedzeniem. W poszczególnych liniach lotniczych mogą obowiązywać odmienne limity bagażu. Przy krótkiej podróży nie jest to kłopotem, jednak na dłuższe trasy i pobyty mały bagaż może być mocno ograniczający. Na rynku znajdziemy przede wszystkim dwa typy walizek, bagażu podróżnego: podręczny i rejestrowany. Rodzaj wykorzystywanego bagażu będzie miał wpływ na to, na jaki typ walizki powinniśmy się zdecydować. Od wielu lat absolutnym liderem na rynku jest marka walizek american tourister. Kupując walizkę, musimy zwracać uwagę na jej wielkość, dokładne wymiary, materiał, z jakiego jest wykonana. Istotne mogą być też udogodnienia w czasie transportu, czyli długa rączka, kółka, kilka uchwytów.

Wymiary walizki

walizka american touristerPierwszą sprawą, na jaką musimy zwrócić uwagę przed zakupem są wymiary walizki. Podczas kupna biletu lotniczego każda linia informuje nas o maksymalnych dopuszczalnych wymiarach bagażu podręcznego i rejestrowanego. Przekroczenie limitu może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Jeśli przewoźnik jest niezwykle skrupulatny, to przed wylotem dokładnie zważy nasz bagaż. Chcąc utrzymać się w limicie, być może będziemy zmuszeni zrezygnować z kilku rzeczy.

Materiał wykonania

Materiał, z którego wykonana jest walizka American Tourister będzie miał niezwykle istotny wpływ na odporność na zabrudzenia, uszkodzenia i działanie wilgoci. Producent walizek American Toursiter stawia przede wszystkim na materiały syntetyczne jak włókna poliestrowe, poliwęglan, włókno szklane, polipropylen. Mają one różne właściwości i wpływają na twardość samej walizki. Rozróżniamy trzy grupy walizek: twarde, miękkie i półtwarde.

Podsumowanie

Wybór walizki z przeznaczeniem do bagażu podręcznego czy rejestrowanego powinien być przez nas dokładnie przemyślany. Pamiętajmy, że im częściej będziemy podróżować, tym lepszej jakości walizka będzie nam przydatna. Bardzo korzystnym rozwiązaniem może być zakup kompletu walizek American Tourister, dzięki czemu za jednym razem zyskamy modele podręczne i rejestrowane w niższej cenie.