Tradycja z Japonii

Chusty furoshiki pochodzą z Japonii i są znane ze swoich zastosowań już z okolic IX wieku. Są niezwykle ważnym elementem spajającym kulturę japońską wraz z estetyką. Początkowo zaledwie służyły do transportu różnych przedmiotów. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach są bardzo często spotykane w życiu codziennym.

Piękne wykonanie

Chusty furoshiki (https://nagomi.pl/pl/758-furoshiki) są wykonane z niezwykle wyjątkowych materiałów, z reguły w kształcie kwadratowym. Na rynku prezentowane są chusty z najpiękniejszych i najdelikatniejszych tkanin, do których należą jedwab, bawełna oraz len. Jest możliwość zakupu również tkanin syntetycznych. Ich kolorystyka oraz wzornictwo przykuwają uwagę.

Funkcjonalne zastosowania

Chusty furoshikiChusty furoshiki mają wiele praktycznych zastosowań, a sposób, w jaki daną chustę użyjemy, zależy tylko od nas. W kraju, z którego pochodzą służą swoim właścicielom do oryginalnego pakowania prezentów. Każda obdarowana w ten sposób osoba poczuje się wyjątkowo, a okazany szacunek zostanie zapamiętany na wiele długich lat. Chusty furoshiki nadają się także do zawijania różnego rodzaju przedmiotów lub do ich przenoszenia – tak jak robiono to tradycyjnie. Idealnie nadają się także do owijania śniadań do pracy czy szkoły. Po rozłożeniu rewelacyjnie zaprezentują się również na romantycznym pikniku we dwoje. Unikalne wzory zaprezentowane na serwetce z pewnością dodadzą uroku każdemu miejscu. W sytuacji kiedy chętnych jest więcej można ich używać jako swoiste ręczniki do wycierania rąk. Wszystko bowiem uzależnione jest od wielkości danej chusty. Dodatkowo, dzięki swoim nietuzinkowym kształtom, chusty furoshiki można nosić jako swoisty dodatek do ubioru na co dzień. Z pewnością pokochają je kobiety, bowiem może je nosić w postaci szala bądź apaszki na szyi, ale także jako wyjątkowy pasek do spodni czy po prostu jako chustę na głowię w upalne dni. Dzięki niesamowitym motywom i kolorom z pewnością dodadzą oryginalności i oczarują na niejednym spotkaniu. Dzięki zastosowaniu prostych chwytów chusty furoshiki można również nosić jako wygodny, a zarazem niewielki plecak bądź torbę na zakupy. Zajmuje ona niewiele miejsca w torebce, a podczas zakupów okaże się najwierniejszą przyjaciółką. Godnym zauważenia jest również fakt, że chusty furoshiki mogą w piękny sposób udekorować kanapę w salonie czy też sypialni poprzez nałożenie ich na poduszki. Tak swoiste poszewki na pewno zwrócą uwagę gości, a delikatność materiałów zachwycie podczas dotyku. Jako wytwór japońskiej wyobraźni chusty zyskują coraz to większą popularność na świecie, a ich zastosowań nie ma końca.