Typ mężczyzny, a rodzaj szalika

Mówi się, że to nie szata zdobi człowieka. I faktycznie nie powinno się oceniać kogoś na podstawie tego, jak wygląda. Jednak z obserwacji stylu, w jakim ktoś się ubiera, można nieco wywnioskować, jakim jest człowiekiem. Szczególnie dużo człowieku mówią wybierane przez niego dodatki do stroju.

Dobrą ilustracją tej tezy są szaliki męskie, które dla jednych mężczyzn są tylko zwyczajnym elementem garderoby, dla innych zaś emanacją ich osobowości albo świadectwem statusu materialnego. Jak odróżnić jednych od drugich i czego przy okazji można się o nich dowiedzieć?

Praktyczny

Mężczyzna, który ceni rzeczy użyteczne. Preferuje minimalistyczny styl ubierania się. Nie przygląda się specjalnie szalikom męskim. Nie szuka przyjemnej w dotyku faktury materiału ani fantazyjnych wzorów. Jedyne, na czym mu zależy, to żeby było mu w szyję ciepło. Dlatego przeważnie nosi niegruby szalik o ciasnym splocie. Typ praktyczny nie przywiązuje uwagi do kolorów, dlatego wybierane przez niego szaliki męskie są grafitowe, stalowoszare albo po prostu czarne.

Marzyciel

szaliki męskieLubi miękkie tkaniny o ciekawych fakturach. Nie tylko chce, by szalik grzał mu szyję, ale również, by podkreślał jego indywidualizm, wolność wewnętrzną i umysł otwarty na nowości. Dlatego preferuje cienkie, lecz szerokie szaliki męskie z długimi frędzlami. Ich kolor świadomie dopasowuje do typu posiadanej urody i sytuacji w której ma nosić szalik. Chce zawsze dobrze wyglądać i wie, że przeważnie mu się to udaje.

Stylowy

Szalikami męskimi ma wypełnioną osobną szufladę. Podobnie jak Marzyciel lubi ubierać się dobrze i ze smakiem. Stara się, by część garderoby pomijana przez większość mężczyzn, w jego przypadku była zwieńczeniem eleganckiej, starannie przygotowanej stylizacji. Jego szaliki męskie są delikatne tłoczone w fantazyjne wzory lub też drukowane w drobne wzorki.

Powyższa charakterystyka jest w dużej mierze uproszczona i nie wyczerpuje różnorodności męskich upodobań oraz gustów. Pozwala jednak na orientację, w jaki sposób osobowość mężczyzny wpływa na wybór garderoby.