Czym kierować się przy wyborze obuwia roboczego?

Jeśli szukasz wygodnych butów do pracy, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd i sposób wykonania, ale także na dodatkowe funkcjonalności, jakie mogą wpłynąć na Twój codzienny komfort pracy. Warto przy tym pamiętać, że tradycyjne buty nie są przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych, na śliskich powierzchniach, przy zagrożeniu przebicia podeszwy ostrym elementem konstrukcyjnym. Do pracy, zwłaszcza pracy w terenie, potrzebujesz specjalistycznego obuwia roboczego o wzmocnionej podeszwie i specjalnej konstrukcji cholewy, która ochroni stopę przed urazami mechanicznymi, przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiego komfortu i optymalnej wentylacji.

Jaki rodzaj obuwia roboczego wybrać?

obuwie do pracy w terenieJeśli chcesz zabezpieczyć stopę przed ryzykiem przypadkowego skaleczenia lub stłuczenia, najlepszym wyborem będzie zakup specjalnie wzmacnianych półbutów z noskiem chroniącym palce i systemem zapobiegającym przypadkowemu przebiciu podeszwy. Dobrze również, gdy będą to buty z antypoślizgową podeszwą minimalizującą ryzyko poślizgnięcia się. Profesjonalne obuwie robocze tego typu to doskonały wybór dla osób pracujących w terenie, a także dla pracowników magazynów czy zakładów produkcyjnych. Gdy zależy Ci na znalezieniu butów o maksymalnie wysokim poziomie wodoodporności, wybierz kalosze wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego lub wodery, czyli buty zintegrowane z wodoodpornymi spodniami. Tego typu obuwie robocze dostępne jest w wersji z ociepleniem lub bez. Jeśli pracujesz w terenie o każdej porze roku, postaw na kalosze lub wodery w wersji ocieplanej. Dla osób szukających przewiewnych butów do pracy w okresie największych upałów, idealnym wyborem będą sandały ochronne, a dla pracowników wykonujących pracę stojącą, zawodowe drewniaki o ortopedycznej, drewnianej podeszwie.

Co powinno wyróżniać dobre buty do pracy?

Takie buty muszą być nie tylko wygodne, ale i dopasowane do charakterystyki konkretnego zawodu. Jeśli pracujesz w branży budowlanej, szukaj butów z podeszwą zabezpieczoną przed przebiciem i ze specjalnym wzmocnieniem okolic palców. Jeśli wykonujesz pracę stojącą, możesz zdecydować się na zakup drewniaków z ortopedyczną podeszwą lub specjalnych sandałów roboczych. Gdy pracujesz w terenie, przy pielęgnacji terenów zielonych, wybrane przez Ciebie obuwie robocze powinno być przede wszystkim wodoodporne i ocieplane.