Na obcasach przez każdą porę roku

Zarówno te buty na wysokich obcasach, jak i te na całkiem niskich, są niezbędnym elementem do podkreślania długości oraz zgrabności kobiecych nóg. Jednak pogoda nie zawsze jest łaskawa. Założenie szpilek w zimie może się źle skończyć, buty czółenka nie ochronią nas przed minusowymi temperaturami, a kozaki w lecie ugotują nam stopy. Jak więc chodzić na uwielbianych obcasach przez cały rok?

Jesień

Miesiące poprzedzające zimę potrafią być niezwykle kapryśne. Jednego dnia grzeją wszystkich słońcem i cieszą oczy złotymi kolorami drzew, a kolejnego zaciągają niebo szarymi chmurami, z których nie przestaje padać deszcz. Chcąc i w takiej aurze prezentować się kobieco oraz z wdziękiem, powinnyśmy postawić na jakże modne teraz botki na obcasach lub lekkie kozaki. W przypadku polepszenia się pogody, możemy także sięgnąć po buty czółenka.

Zima

Niestety, o ile nie planujemy żadnych ważniejszych wyjść, to pierwsze niższe czółenkatemperatury oznaczają schowanie naszych ukochanych szpilek i butów czółenek do szafy. W zamian sklepy obuwnicze oferują najróżniejsze fasony kozaków, w których nie tylko zachowamy grację, ale także ochronimy nasze stopy i nogi przez mrozami. Warto też wybrać parę z tak zwaną podeszwą traperową, dzięki której niestraszne nam będą nawet najbardziej śliskie chodniki.

Wiosna

Puszczające mrozy i podnoszące się temperatury zachęcają do wskoczenia w lżejsze buty. Nadal mogą to być kozaki, chociaż już wykonane z delikatniejszych, wzorzystych materiałów. Istnym hitem pasującym na każdą wiosenną pogodę, będą botki klasyczne lub te z drewnianymi słupkami za obcas. A skoro wokół nas wszystko będzie zaczynało kwitnąć, to i my możemy poeksperymentować z weselszymi kolorami naszego obuwia. Nieprzerwanie od kilku lat popularnością cieszą się dziewczęce, pastelowe barwy. Sprawdzą się idealnie po ponurych miesiącach zimy.

Lato

W kwestii mody lato jest najbardziej oczywistą z pór roku. W upały chcemy się ochłodzić, a przy tym pokazać trochę ciała rzeźbionego ostatnimi miesiącami na fitnessie i zumbie. Sklepy obuwnicze już w kwietniu zaczynają ustawiać swoje letnie kolekcje, a ogrom fasonów potrafi wręcz zawrócić w głowie! Same sandały na obcasach dostępne są w najróżniejszych modelach - na koturnie, wiązane, zapinane, espadryle, czy może szpilki. Właśnie tak, bo lato znów pozwala nam wyciągnąć szpilki dodające szyku każdej kreacji. A jeśli nie czujemy się pewnie na tego rodzaju obcasa, to wybierzmy stabilniejsze buty czółenka odsłaniające palce i pięty.