Reebok - buty damskie dla każdej dyscypliny sportu

Marka Reebok to jedna z najstarszych na świecie firm specjalizujących się w tworzeniu odzieży i butów sportowych - jej początki sięgają lat 20. XX wieku. W jej ofercie znaleźć można wiele modeli butów w zależności od potrzeb i dyscypliny sportowej. Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego obuwia dla siebie?

Streetwear - klasyka w wydaniu sportowym

Klasyczne Reebok buty damskie mocno nawiązują stylistyką do lat 90., które od kilku lat wracają do łask. Streetwearowe obuwie jest wygodne i stylowe, można je łączyć zarówno z dresem, jeansami czy nawet marynarką. To idealne buty do codziennych stylizacji. Obecnie w ofercie marki dominują pastele oraz ponadczasowa biel, a także motywy zwierzęce - bardzo kobiece i wygodne buty z imitacją wężowej skóry. Warto jednak mieć na uwadze, że choć to obuwie sportowe, polecane jest raczej jako uzupełnienie stylizacji, a nie sprzęt do treningu.

Buty do biegania, czyli szybkość i wygoda

Bieganie to wciąż jedna z najpopularniejszych form aktywności. Żeby nie doprowadzić do kontuzji należy dobrać odpowiedni model - klasyczne modele pomimo sportowego wyglądu nie są odpowiednie do biegania. Przede wszystkim powinny być bardzo lekkie, by nie obciążać stawów i ułatwić poruszanie się. W bardzo szerokim asortymencie można wybrać buty pod kątem podłoża - biegając po mieście należy zainwestować w buty z inną podeszwą niż na tereny leśne. Równie istotny jest dystans - jeśli planujemy wielogodzinny jogging wybieramy wentylowane modele umożliwiające skórze oddychanie oraz wygodną cholewkę z pianki.

Crossfit - pewność i dynamika

Crossfit jest dyscypliną opierającą się na treningu siłowym i kondycyjnym, bardzo intensywną i wymagającą. Reebok buty damskie do Crossfitu zaprojektował z myślą o wygodzie - płaska podeszwa zapewnia stabilność podczas podnoszenia ciężarów, a gumowe elementy wierzchnie pozwalają na szybkie wchodzenie na linę bez obawy o przetarcie buta. Buty do joggingu nie sprawdzą się podczas uprawiania Crossfitu ze względu na wąską podeszwę, która choć bardzo wygodna, podczas zarzutów i martwych ciągów może doprowadzić do kontuzji. Najpopularniejszym modelem jest udoskonalany od 2010 roku wzór Nano, obecnie jest to już 8 wersja.

Klapki na plażę lub po ciężkim treningu

Nie zapominajmy o często niedocenianych klapkach - podstawowym obuwiu podczas wakacji czy po treningowego prysznica. Wygodne dla zmęczonych stóp, z tworzywa sztucznego. by nie chłonęły wilgoci i przetrwały wiele wyjazdów. Dostępne w wersji klasycznej - z szerokim poprzecznym pasem lub jako japonki, zapewniające smukły wygląd stopy. Artykuł powstał we współpracy https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Damskie_Reebok-1195.html